Stočené konečky I. (in: Drakobijci III.)

10.04.2021

Vítr si pohrával s jejími vlasy. Asi neměl nic lepšího na práci. Stála před těžkým rozhodnutím a neměla ani nejmenší ponětí, jak ho nadzdvihnout. Nakonec to udělala po svém, ostatně jako vždycky. Stočené konečky jejích vlasů jemně potřísnila krev.

"A pak že to jen tak nejde," řekla spíš pro sebe, než vstala, aby poodstoupila. Nechtěla totiž spadnout do otevírajícího se hrobu. Už jednou se jí to podařilo, takže věděla, že je to nepříjemný pocit plný tísně. Darel ji naštěstí tenkrát vytáhnul, ale Darel už je mrtvý. Otočila se k bandě.

"Má snad někdo něco proti?!" zeptala se. Všichni mlčeli. Dalo se to čekat, až na Kostru to byli samí srabi. Obloha potemněla a zazněl prastarý chór. Z Nebe sestoupilo osm andělů, ale lidí si nevšímali. Nikdy se totiž nepletli do světa živých. Stanuli u mrtvého jednorožce, vzali ho na bělostný podestel a vydali se zpátky. Z otevřeného hrobu šlehaly plameny, občas dokonce i jazyky, ale na jednorožce už neměly šanci dosáhnout. Jeden anděl cestou uklouzl a zlomil si nohu.

"Divný, co?" špitl Rou Kostře.

"Jo, fakt divný," prohodila Kostra směrem k dívce se zlatými vlnitými vlasy, která je vedla, "a co jako teď budem dělat? Vodkráglovat jednorožce je sice fakt záslužnej skutek, ale co nám z toho plyne? Akorát eště víc naserem Boha, ani žádný prachy za to nejsou."

Hrob se pomalu a smutně zavíral, sem tam probleskl nějaký ten plamínek v naději, že třeba na poslední chvíli... Kostra sice nebyla tak lahodným soustem jakým mohl být jednorožec, ale alespoň něco...

"Někdo další?" zeptala se, "když už je tu ten otevřenej hrob."

"Ne, nic," pronesl Dik "my s tebou všichni souhlasíme, Bezejména."

"Jo... No jasně..." souhlasně pokyvovali ostatní.

"Tak se hněte, ať vypadnem z tohodle smeťáku!" zavelela a vydala se svižným krokem z Kouzelného lesa.

***

Do Díry dorazila sama. Banda se cestou tak porůznu rozpadla. Z meče, který se jí jen tak kinklal v rytmu kroku u boku ještě odkapávala Rouova krev.

  • KOUPIT (klikni)

Autoři ve sborníku: Anna Šochová, Ivana Kuglerová, Jan Dobiáš, Daniel Soukup, Lucie Lukačovičová, Pavelo Houser, Martin D. Antonín, Josef Štefan, Míla Linc, Julie Mrázová, Helena Soukupová, Zdeňka Lukovská, Pavel Renčín, Jakub D. Kočí.

  • Editor: Michael Bronec
  • Vydáno roku 2001 v nakladatelství Straky na vrbě.

Recenze

  • (Ondřej Jireš)
2021 JP&D | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky